Aktualności

Krzysztof Meisinger - classical guitarist W kwietniu do Koszalina zapraszam! 😊

http://filharmoniakoszalinska.pl/koncert/1048/koncert_symfoniczny.html
17.02.2019 at 01:37 pmLike
Krzysztof Meisinger - classical guitarist Koncert Gitarowy Elmera Bernsteina - 2 bisy i owacja na stojąco! Bardzo serdecznie dziękuję fantastycznemu Łukaszowi Borowiczowi, znakomitej Orkiestrze Symfonicznej Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie i oczywiście niesamowitej Publiczności!!! Do zobaczenia!!! 😊

fot. Sebastian Wołosz
Krzysztof Meisinger - classical guitarist added 6 new photos.
16.02.2019 at 10:43 amLike
Krzysztof Meisinger - classical guitarist Dokładnie 10 lat temu, mając trasę koncertową po USA, uczestniczyłem w corocznym kursie mistrzowskim prowadzonym przez jedną z największych legend światowej gitarystyki - Christophera Parkeninga. Była to jedna z najbardziej pamiętnych i najwspanialszych lekcji w moim życiu która odbyła się na Pepperdine University w Malibu! Na zakończenie tej zjawiskowej lekcji otrzymałem od Maestro nuty. Był to manuskrypt do Koncertu Gitarowego Elmera Bernsteina - dzieła pięknego i pełnego rozmachu, dedykowanego właśnie Christopherowi Parkeningowi. Maestro wręczając mi nuty powiedział: „powinieneś to zagrać”. W najbliższy piątek, 15 lutego, wykonam ten koncert z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie (skład potężny!) pod dyrekcją fantastycznego Łukasza Borowicza.

Moja przyjaźń z Christopherem trwa do dziś, a mnie naszła refleksja, że czasem my czekamy na coś, a czasem coś potrafi czekać na nas - w przypadku tego utworu to trwało 10 lat ( z dokładnością do 4 dni). Z ogromną radością zapraszam w najbliższy piątek do Filharmonii w Szczecinie.

Poniżej zamieszczam dwa zdjęcia z tej pamiętnej dla mnie lekcji. Jedno z nich ukazuje ten moment z nutami... 😊

Autor zdjęć:
Mark Wesling
Krzysztof Meisinger - classical guitarist added 2 new photos.
13.02.2019 at 03:05 pmLike
Krzysztof Meisinger - classical guitarist Kochani,

W kwietniu zapraszam do Kłodzka! Tam po raz kolejny odbędzie się Festiwal „Gitariada”, a także konkurs gitarowy na który mogą się już zgłaszać uczniowie szkół muzycznych. Serdecznie zachęcam! W tym roku nie tylko wystąpię tam z koncertem, ale także będę miał zaszczyt uczestniczyć w pracach jury.

Do zobaczenia! 😊

http://gitaraklasyczna.pl/ogolnopolski-konkurs-gitarowy-xxii-festiwal-muzyczny-gitariada-klodzko-26-27-04-2019/
13.02.2019 at 09:35 amLike
Krzysztof Meisinger - classical guitarist Some photos from our „Vivaldissimo” concerts - MEISINGER & Poland baROCK. Ser you soon at our next concerts. Here is our new album recorded with Poland baROCK! Enjoy!
https://open.spotify.com/album/1qQTRx6aR0zReKO59MQDrh?si=GjjIRZhMTXuAiwTHOQfmPg

Photos by Oczajdusza - Michał Wojtarowicz
Krzysztof Meisinger - classical guitarist added 24 new photos.
27.01.2019 at 03:11 pmLike